Petr Pabouček
Freelance Web Developer

Prohlédněte si seznam mnou nabízených služeb, podívejte se, co o mě říkají mí klienti, či na jakých projektech jsem se podílel. V případě zájmu o spolupráci, či jakýchkoliv jiných dotazů, mě prosím kontaktujte.

Kdo jsem

Jmenuji se Petr Pabouček a narodil jsem se 16. února 1980 v Havířově. V roce 2003 jsem úspěšně promoval na Fakultě aplikovaných věd v oboru Informační a řídicí systémy na katedře Kybernetiky. V období po absolvování vysoké školy, kdy jsem mimochodem měl jasnou představu o tom, co bych nechtěl dělat, ale téměř žádnou o tom, co bych chtěl dělat, jsem nastoupil na civilní službu ve Fakultní nemocnici v Plzni na oddělení Správy informačních systémů, na které velmi rád vzpomínám. V tomto období jsem se více začal věnovat programování webových stránek, především technologiím XHTML, CSS a pojmům jako je validita a přístupnost, kde mi byl velkou inspirací pan Petr Staníček, na webu spíše znám pod přezdivkou Pixy. Po skončení civilní služby jsem ihned odjel do Anglie a tento krok poměrně významně ovlivnil to, co dělám dnes. Celý svůj pobyt na ostrově jsem zdokumentoval na svém blogu.

Co dělám

Většinu svého pracovního času věnuji vývoji nějakého webového projektu, ať už se jedná o práci samostatnou nebo o práci pro agenturu, což občas vyžaduje kooperaci s více zainteresovanými subjekty. Během svého pobytu v UK, kde jsem po nějaké době začal pracovat na volné noze, jsem realizoval malé množství svých projektů, ale hlavně jsem navázal spolupráci s několika správnými lidmi a firmami, která trvá dodnes, a která mi umožnila práci i na projektech větších a zajímavějších.

První člověk, pro kterého jsem začal programovat šablony v XHTML/CSS a vykonávat drobné práce v PHP a MySQL, je Ben Harvey z Londýna, který má malou firmu nazvanou Watering Can Media. Spolu jsme realizovali už poměrně velké množství projektů, jako například návrh a nakódování šablony pro intranet firmy easyJet. Pro easyJet jsme pak realizovali ještě několik dalších menších zakázek v podobě miniwebů pro sezónní akce.

Samozřejmě, že v našich končinách vytvářím weby též. Již delší dobu spolupracuji s grafičkou Ivou Schneiderovou, s kterou jsme vytvořili weby pro firmy jako například Filamos, kosmetika Aloha a plno dalších. V případě zájmu nahlédněte do sekce reference, kde se nachází výběr některých mých prací i s menším popisem.

Mé zájmy

Vůbec neholduji sportům jako jsou fotbal nebo hokej a to ani v televizi. V létě se rád projedu na kole, pokud je příznivé počasí, tak trošku zkouším windsurfing. V zimě jednoznačně vítězí snowboard. Baví mě sledovat vše, co se děje okolo webu.